Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemleri Ne İşe Yarar?

Suların arıtılması veya daha saf hale getirilmesi amacıyla birçok arıtma ve dezenfeksiyon sistemleri kullanılmaktadır. Bu açıdan dezenfeksiyon sistemleri birçok avantaj sağlamakta ve bu avantajlar sonucunda, suların etkinliği ve daha kullanışlı olması sağlanabilmektedir. Bahsedilen ve etkin olarak kullanılmasının yanında avantajları ile de dikkat çeken dezenfeksiyon sistemlerinden biride, ultraviyole dezenfeksiyon sistemleridir. Bu sistemde, ultraviyole lambanın içerisinde bulunan ultraviyole ışınlar sayesinde, suyun içerisindeki bakteriler, virüsler ve diğer mikroorganizmalar öldürülmekte veya etkileri tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Peki, bu kadar etkin olan ultraviyole dezenfeksiyon sistemleri ne işe yarar? Bu konuda n detaylı şekilde sizlere bahsedelim.

Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Ultraviyole dezenfeksiyonun yapılacağı olan sistem; kontrol lambası, ultraviyole lamba ve lambanın bulunduğu kılıf ile birlikte toplu bir şekilde çalışmaktadır. Daha sonraki aşamada dezenfeksiyon uygulanırken, ultraviyole ışıklar paslanmaz çelik gövdeden geçen suyu daha duru hale getirme amacıyla hareket edilmektedir. Bunun sonucunda sistemden duru bir su çıkmış olur. Ultraviyole dezenfeksiyon sistemleri ne işe yarar? Bu sorunun cevabına gelinecek olursa, en büyük avantajı etkili bir arıtma sağlaması ve bu arıtmayı anında gerçekleştirmesidir. Bu dezenfeksiyon sisteminin diğer avantajları ise aşağıda sıralanmıştır.

  • Diğer dezenfeksiyon sistemlerine göre kimyasal bir kullanım yoktur ve bunun dolayısı ile ultraviyole dezenfeksiyon sistemleri ne işe yarar? Sorusunun en önemli cevabı olmaktadır.
  • Yeterli ve standart bir şekilde sürekli olarak bir debi sağlanması durumunda, sularda bulunan virüsler %100’e yakın bir oranda ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Sistemin malzemelerinin basit içerikli ve etkili olması nedeniyle, kurulumu oldukça kolaydır ve bakım yapılmasında ek işgücüne ihtiyaç duyulmamaktadır.
  • Yeryüzünde olan pek çok mikroorganizma üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve yok etmektedir.
  • Yapılma aşamasında kimyasala yer verilmediği için, suyun yapısında herhangi bir değişikliğe sebep olmaz.

Sularda gerekli olan dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştirmek için, alanında uzman ekiplerimizde çalışmakta ve bu uzmanlıkların kazanılması açısından gerekli olan uyum eğitimlerini vermekteyiz. Firmamızda bu konuyla ilgili pek çok sistem bulunmasıyla birlikte, ultraviyole dezenfeksiyon sistemini en iyi şekilde uygulamakta ve bakımının yanında montajını da yapmaktayız. Sizlerde bu konuda firmamızdan hizmet almak isterseniz, bizlerle telefon numaralarımız aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir