Su Yumuşatma Sistemleri

Suyun hayatımızdaki önemi, insanlığın başladığı çağdan itibaren dikkat çekmiştir ve yerleşim yerlerinin nehir kenarlarına kurulması dolayısı ile suyun önemi ortaya çıkmıştır. Susuz bir yaşam olmayacağı için, suyla yaşamanın ve bu yaşantının sağlıklı bir şekilde ilerletilmesi gerekmektedir. Bunun dolayısı ile sert sular hayatımızı olumsuz yönde etkilemekte ve evlerimiz veya işyerlerimizdeki hayatımızın aksamasına ve sağlık sorunu yaşamamıza sebep olabilmektedir. Sert sularda yumuşatma işleminin yapılması, sudaki kirecin ayrıştırılmasına ve yok edilmesini sağlarken, aynı zamanda borulardaki kireç nedeniyle oluşan tıkanıklıklarında ortadan kalkmasını sağlayabilmektedir.

Sertliğin oluşması ve yumuşatma işlemine ihtiyaç duyulması durumunda, suyun içerisindeki magnezyum ve kalsiyum elementleri etkili olmaktadır. Bu elementlerin suda bulunması veya yoğun şekilde bulunması, suda sertliğe sebep olmaktadır. Su yumuşatma sistemleri bu nedenle kullanılmakta ve etkili bir şekilde kullanımının yapılması için, bazı elementlerin yoğunluk şekillerinin değiştirilmesi gerekmektedir.

Su Yumuşatma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Sularda yer alan sertliğin giderilmesi için iyon değiştirme yöntemi kullanılmaktadır ve bu yöntem su yumuşatma işlemi olarak bilinmektedir. Su yumuşatma sistemleri, süreçte etkin olan magnezyum ve kalsiyum elementlerinin sudan uzaklaştırılmasını sağlamakta ve bu uzaklaştırma katyonik reçine ile gerçekleştirilmektedir. Reçine, magnezyum ve kalsiyum elementleri ile doyuma ulaştıktan sonra, tuz çözeltisi ile reçine edilerek, sudaki yumuşatma işlemi sağlanmış olmaktadır. Reçine bu elementlerden tamamen temizlendikten sonra, artık su arıtma işleminin sonuna gelinmiş olmaktadır. Daha sonra reçineye gerekli olan sodyum iyonu yüklenerek, reçine bir sonraki kullanım için hazır hale getirilmiş olmaktadır. Bu işlem gerçekleştirilirken, en önemli nokta ise reçinenin magnezyum ve kalsiyum elementleri ile ters yıkanmasıdır.

Tüm bu hizmeti gerçekleştirirken, pek çok konuya önemle davranmakta ve gerekli olan konulara hassasiyetle bakılmaktadır. Firmamızda bu konuda en kaliteli hizmeti sunmak amacıyla, alanında uzman personellerimiz çalışmakta ve gerekli olan oryantasyon eğitimini almış olmaktadırlar. Daha sonraki süreçte müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla, su yumuşatma sistemleri ile gerekli olan yumuşatma işlemini kaliteli ekipmanlarla sağlamaktayız. Süreçle ilgili detaylı bilgi almak ve bizlerle iletişime geçerek sert su yumuşatma işlemini almak isterseniz, telefon numaralarımızı aramanız yeterli olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir