Su Arıtma Filtresi

Su arıtma sistemleri ile bu durumların yarattığı olumsuzlar minimum seviyelere indirilebilmektedir. Su arıtma filtresi bu arıtma sistemin temelini oluşturmakta ve tüm sistemin işleyişi bu filtre sayesinde gerçekleşmektedir. Atık su arıtma sistemlerinde kullanılan birden fazla filtre türü olmaktadır. Karbon filtre ve kum filtre bu su arıtma sistemlerinde kullanılan filtrelerden olmaktadır.

Su Arıtma Filtresi Türleri ve İşlevleri

Su arıtma sistemlerinin temelini ve asıl işlevini oluşturan kısma su arıtma filtresi adı verilmektedir. Su arıtma teknolojisinde kullanılan iki tür filtre bulunmaktadır. Bu filtrelerden biri karbon filtre olmakta ve bu filtre sisteminde suyun içerisinde bulunan ve suyun tadının, renginin ve kokusunun kötü olmasına neden olan organik veya organik olmayan maddelerin çözünerek temizlenmesini sağlayan filtre sistemi olmaktadır. Bu işlem esnasında karbonlar, organik veya organik olmayan maddeleri tabiri caiz ise yutar yani absorbe eder ve böylece kirli sular temizlenerek tekrar kullanılabilir duruma getirilmektedir. Bu filtre sistemi ile sular özellikle içilebilir düzeye getirilmekte ve rahatlıkla tekrar kullanılabilmektedir. Özellikle evsel atık sularda bu sistem son derece etkili ve başarılı olmaktadır. Sizler de evleriniz de bu sistemden yararlanarak sularınızın arıtılmasını ve rahatlıkla kullanmayı istiyorsanız firmamızı arayarak bu sistemden faydalanabilirsiniz.

Bir diğer su arıtma filtresi olan kum filtre yine atık suyun arıtılmasında ve temizlenerek rahatlıkla kullanılmasında etkili olan bir filtreleme yöntemi olmaktadır. Bu filtre yöntemi genel olarak toprak ile temas halinde olan suların arıtılmasında etkili olmaktadır. Şöyle ki bu tarz suların içerisinde genellikle toprak ve toprağa bağlı kalıntılar bulunmaktadır. Kum filtre sayesinde bu atık suya karışan topraklar başarılı bir şekilde temizlenebildiğinde suyun hem bulanıklığı giderilmekte hem de kullanılabilir düzeye getirilmektedir. Böylece kullanılmayan atık sular temizlenerek rahatlıkla kullanılabilmektedir. Firma olarak her türlü atık suyun arıtılması işlemini yapabilecek türde sistemleri başarılı bir şekilde kurmaktayız.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir