Karbon Filtre İle Su Arıtma

Sularda istenmeyen görüntülerin, tat bozukluklarının, koku oluşmasının ve klorlu veya klor türevindeki maddelerin absorbe edilmesini sağlamak amacıyla, karbon filtreler kullanılmaktadır. Bu ve bu tür birçok olumsuz durum sularda bulunabilmektedir ve bunların arıtılmasında karbon filtre aktif olarak kullanılmakta ve bu şekilde, kullanılan sudaki olumsuz görüntüler absorbe edilebilmektedir. Aynı zamanda karbon filtre ile su arıtma işlemi gerçekleştirilirken, suda bulunan petrol ve petrol ürünlerinin uzaklaştırılması sağlanabilmektedir. Karbonda kömürümsü bir yapı bulunduğundan dolayı, kömürün hacmi büyük olmaktadır ve bu şekilde yayılma alanı kapasitesinin oldukça fazlasıdır.

Karbon filtre ile su arıtma işlemi gerçekleştirilirken pek çok konuya dikkat edilmesi gerekmektedir ve bu durumlar insan sağlığı için oldukça önemli durumlar olarak karşımıza çıkabilmektedir. Aktif karbon sudaki bakteri üretimini artırabilir ve bu sebeple suyun sağlıklı olan yapısı bozulabilir. Bunun en önemli nedeni, karbonun su içerisinde tuttuğu organik maddeler suda bulunana bakterilere yiyecek kaynağı olabilmesidir. Durum böyle olunca bu konuya gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekir ve su arıtma işlemi gerçekleştirilmeden önce ve sonra, suyun içerisi iyice temizlenmeli ve hijyen kuralları çerçevesinde suyun dezenfekte edilmesi, arıtma işleminin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Aktif karbonda bulunan mineraller üretilirken, bu durum farkı maddeler sayesinde oluşabilmektedir ve odun veya kömür yardımıyla karbon imalatı gerçekleştirilebilir.

Karbon Filtre İle Su Arıtma Nasıl Yapılır?

Su arıtma işlemi gerçekleştirilirken, dikkat edilecek unsurlar önemlilik arz etmektedir ve karbon filtre tasarlanırken bu unsurlara özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu süreçte klor ve türevlerine dikkat edilmesi, karbon filtre ile su arıtma işlemi gerçekleştirilirken, su arıtma işleminin ömrünü uzatacaktır. Arıtmada kullanılan karbon malzemesi, yılda bir değiştirilmesi gerekir ve karbon filtresi asit ile yıkanarak tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Su arıtma konusunda en kaliteli hizmeti veren firmamızda, arıtma sırasındaki dikkat edilmesi gereken unsurların tamamına dikkat etmekte ve bu şekilde insan sağlığına önem vermekteyiz. Siz değerli müşterilerimizi bu konuda hakkında en iyi şekilde bilgilendirmekte ve sizlere içilebilir, kullanılabilir su teminini sağlamaktayız. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak ve bizlerle iletişime geçmek isterseniz, telefon numaralarımızı kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir