Evsel ve Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

İnsanların yaşamlarını devam ettirebilmelerinin gereği, su ile başlar ve yetişkin bir kişinin günde 2.5 litre su içmesi elzemdir. Suya olan gereklilik bu kadar fazla olduğundan dolayı, insanların susuz yaşama süreleri 3 gün civarındadır. Çünkü vücudumuz sürekli su kaybeder ve bizlerin daima suya karşı ihtiyacımız artarak devam etmektedir. Ancak suyun içilmesi konusunda bazı önemli gerekler bulunmaktadır ve burada suyun sağlıklı olması ön plana çıkmaktadır. pH derecesi 7’nin üzerinde olan sular nötr seviyesinden yukarı çıkmakta ve sağlıklı su olma seviyesi giderek artmaktadır. Bu durumda gerekli olan evsel ve endüstriyel su arıtma sistemleri tercihi insanlar için önemlidir ve bu konuya gereken önemin verilmesi gerekmektedir.

Evsel Su Arıtma Sistemleri

Evlerimize gelen suların büyük bölümü sağlıksız olabilmekte ve bu konuda evsel su arıtma sistemlerine gerek duyulmaktadır. Bu anlamda evlerde ve ufak çaplı işyerlerinde kullanılan evsel su arıtma sistemlerinin kurulma süreci uzun sürmemektedir ve bu sistemler aşağıdaki gibidir:

  • Tezgâhların altında olan su arıtma sistemleri: Tezgâh altına kurulan su arıtma sistemi, tezgâh altında sabit olmakta ve sürekli olarak deposuna stokladığı suyu arıtma musluğundan vermektedir. Bu musluk özel olmakta ve 7/24 sağlıklı su imkânı sağlar.
  • Tezgâh üstü su arıtma sistemleri: Taşınabilme özelliği bulunmakta ve bu özelliği sayesinde şık görüntü içerisindedir.
  • Sebiller: sürekli olarak sıcak veya soğuk su temin edebilmekte ve bu suyun arıtmasını özel olarak yapmaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel alanlarda su ihtiyacı büyük olduğundan dolayı, daha büyük hacimli su arıtma sistemleri kullanılmakta ve bu sistemler suyu kireç, yumuşaklık seviyesini kendisi ayarlamaktadır. Bu sistemlerden bazıları ise şu şekildedir:

  • Su Yumuşatma Sistemi
  • Duru Su Cihazları
  • Kum Filitrasyon vd.

Evsel ve endüstriyel su arıtma sistemleri kullanılırken, her daim sağlıklı su imkânı olmakta ve bu şekilde insanların ihtiyacı olan duru su sağlanmaktadır. Firmamızda, bu hizmetleri sağlarken tedarik, montaj, bakım ve tamiri gibi konularda da hizmet vererek, müşterilerimizin memnuniyet düzeylerini üst seviyede tutmak istemekteyiz. Bu konularda firmamızdan kaliteli hizmet almak ve dilediğiniz soruları sormak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşmanız yeterli olacaktır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir