Demineralizasyon Sistemleri Ne İşe Yarar?

İşlem görmemiş veya arıtılmamış suların içerisinde pek çok farklı madde bulunabilmekte ve bu maddelerin sudan ayrıştırılması için farklı farklı sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler arasında yer alan Demineralizasyon sistemi, kısacası suda bulunan negatif ve pozitif yüklü iyonların sudan ayrıştırılmasını ve arıtılmasını sağlamaktadır. Bu sistem genellikle endüstriyel alanlarda kullanılmakta ve yoğun olarak tercih edilen bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Demineralizasyon sistemleri ne işe yarar? Bu sorunun cevabını sizlere vermeye çalışalım.

Demineralizasyon sistemi, suda yer alan iyonların giderilmesi işlemi olduğundan dolayı, farklı değiştiriciler tarafından sağlanmaktadır. Sistemin işlenmesini sağlayan durum ise, proseste bulunan ve reçine dolguyla birlikte olan iyon değiştiriciler tarafından gerçekleştirilir. Bu süreçte aktif olarak değiştirilen katyon iyonlarına katyon değiştirici denirken, anyon iyonlarına ise anyon değiştiriciler denmektedir. Demineralizasyon sistemleri ne işe yarar? Soruda en önemli yarar, duru suyun üretilmesi konusunda kullanılan teknolojik yöntemler arasında en etkili olanı olmasıdır. Demineralizasyon sistemi ile üretilen duru su konusunda işletme maliyeti oldukça düşüktür ve bunun yanında personel gereksinimine ihtiyaç duymamaktadır.

Demineralizasyon Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Bu sistemde üretilen suyu kalitesi yüksek olmakta ve çıkış sırasındaki suyun kalitesi genel olarak diğer sistemlere göre büyük farklılık yaratmakta ve bu farklılığın sonucu olumlu olmaktadır. Kuyu sularının arıtılması ve kazan sularının hazırlanması gibi konularda büyük fayda sağlayan bu sistem, kullanım alanları olarak da kuyu ve kazan sularının olduğu anlardır. Aynı zamanda sistemin tamamlanması sırasında ve suyun aktif olarak çıkarılması durumunda, su negatif ve pozitif yüklü iyonlardan tamamen ayrıştırılmış olmaktadır. Demineralizasyon sistemleri ne işe yarar? Sorusunun en önemli cevabı yukarıda bahsedilenlerle birlikte, aktif olarak saf su sağlaması ve bunun için ek masraflar oluşturmamasıdır.

Firmamızda su arıtma konusunda uzun yıllardır hizmet verilmekte ve birçok farklı sistemle birlikte su arıtma işlemi uygulanmaktadır. Firmamızda çalışan personellerimizin tamamı oryantasyon eğitimi almakta ve gerekli olan tüm hizmetleri sağlamış olmaktadırlar. Aynı zaman müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak, sizlere bu konuda en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktayız. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir