Atık Su Arıtma Tesisi Yapımı

Her gün evlerimizde veya iş yerlerimizde onlarca ton su tüketmekteyiz. Kirlenen ve bir daha kullanamaz hale gelen bu suya atık su denmektedir. Atık su arıtma tesisi yapımı da bu ihtiyaçtan dolayı doğmuştur. Kısaca atık sularınızı yeniden kullanılabilir hale getirmek için kurulmuş olan tesislerdir. Ve bu sanıldığı kadar yüksek maliyetlere neden olan bir sistem değildir.

O zaman sizlere atık su arıtma tesisi yapımı hakkında biraz detay verelim.

Atık sular maalesef doğaya kirli şeklinde bırakıldığında ciddi anlamda çevreye zarar vermektedir. Hem insan hem doğaya zarar veren atık sular için tek ve en etkili çözüm yolu atık su arıtma tesisi yapımı olacaktır. Arıtma tesisi sadece doğaya verilen zararı engellemek amacı ile değil aynı zamanda kirli suların arıtılarak yeniden kullanılabilir hale getirilmesini de sağlamaktadır. Ülkemizde günde milyonlarca ton su tüketilmekte ve tekrar geri kullanılmamaktadır. Dünyanın modern ülkelerinde ve birçok yerde atık su arıtma tesisi yapımı zorunlu hale getirilmiştir. Yakın bir gelecekte oluşacak susuzluk ve kuraklık insanoğlunun hastalıklarla ve ölümlerle boğuşmasına neden olacağı için atık su arıtma tesisi yapımı sayesinde bu durumun önüne rahatlıkla geçilmektedir.

Atık su arıtma tesisi yapımı sonucunda evsel atık su dediğimiz konut, kurum ve kuruluşlarda kullanılan lavabo, küvet, duş, mutfak suyu gibi nispeten daha az kirlenmiş olan atık suların arıtılarak tekrar geri kullanılması sağlanmaktadır. Küçük ve orta büyüklükteki yerleşim yerlerinde suyu arıtmak için paket su arıtma tesisleri kurulmaktadır. Paket su arıtma tesisleri daha küçük ve çok az yer kaplayan ve sacdan imal edilerek yapılan tesislerdir. Endüstriyel atık sular için ise daha büyük tesisler kurulması gerekmektedir. Ancak bu tamamen arıtma tesisine gelen suyun miktarına göre değişmektedir.

Bir tatil sitesi veya normal yerleşik bir sitede oturanlar, mahalle ve köy muhtarları, fabrika sahipleri, kurum ve kuruluşlar için farklı çözüm yolları üretilmekte, projeler çıkarılmakta ve maliyetler hesaplanmaktadır. Bu nedenle atık su arıtma tesisi yapımı konusunda daha detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan irtibat numaralarından bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir