Atık Su Arıtma Metodları

Atık suyun geri dönüştürülmesinde kullanılan birçok yöntem ve yol bulunmaktadır. Firma olarak müşterilerimize sunmuş olduğumuz atık su arıtma metodları ile bu konuda ihtiyaç duyulan işlemlerin başarılı bir şekilde işlemesini sağlamaktayız. Su arıtma sistemlerinin 3 farklı yöntemi bulunmakta ve her yöntem son derece etkili ve atık suların arıtılmasında başarılı yöntemler olmaktadır. Bizler firma olarak atık su arıtma sistemlerinin kurulması ve işleyişi konusunda profesyonel ekibimiz ile çalışmakta ve bu sürecin başından sonuna kadar takibini sağlamaktayız. Sizler de bu su arıtma yöntemlerinden size uygun olanı seçmek ve bizim tarafımızdan kurulumunu gerçekleştirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Atık Su Arıtma Metodları Nelerdir?

Atık su arıtma metodları 3 farklı türe ayrılmakta ve bu türler şöyle olmaktadır. İlk arıtma metod türü fiziksel arıtma yöntemi olmaktadır. İlk yöntem olan fiziksel arıtma yöntemi ile hem evsel hem de endüstriyel atık sular başarılı bir şekilde temizlenmekte ve her iki yöntemde de oldukça etkili olmaktadır. Bu yöntem adından da anlaşılacağı üzere atık suyun içerisinde bulunan ve suyun kirlenmesine neden olan maddelerin ayıklanarak temizlenmesinden bu atıkların fiziksel özelliklerine göre ayrışmasını ve temizlenmesini sağlamaktadır. Yöntemin aşamaları katı maddelerin sudan belli aşamalar ile sudan uzaklaştırılması ile sağlanmaktadır.

Atık su arıtma metodları arasında ikinci sırada yer alan yöntem de biyolojik yöntem olmaktadır. Bu yöntemin çalışma prensibi de, suyun içerisinde bulunan bakterilerin ve mikropların çeşitli biyolojik reaksiyonlar ile parçalanması ve böylece de sudan temizlenmesi sağlanmaktadır. Bu yöntem daha çok evsel atık suların temizlenmesinde kullanılan bir yöntem olmakta ve bu işlem gerçekleştirilirken bazı yöntemler ve aşamalar ile gerçekleştirilmektedir.

Son olarak atık su arıtma yöntemlerinin üçüncüsü ise kimyasal arıtma yöntemi olmaktadır. Bu yöntemin amacı özellikle fiziksel olarak suyun dibine çökmeyen atık malzemelerin dışarıdan eklenen kimyasal maddeler ile reaksiyona girmesi ile çözülerek yok edilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Bu yöntem de yine hem evsel atık sularının arıtılmasında hem de endüstriyel atık sularının arıtılmasında temizlenmesinde kullanılan bir yöntem olmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir